top of page

RONIMISSEPAD

Ronimissepad ronivad.

Meie ettevõtte põhitegevusala on tööstusalpinism. Erinevad tööd teostatakse enamjaolt kõrgustes, köiel positsioneerides moel, mis on jõukohane põlisrahvatele ja... meile.

Enne firma loomist olen tööstusalpinistina töötanud nii vabakutseliselt, kui erinevates projektides, ettevõtetes töölisena ja objektijuhina. Need on väärt kogemused, mida eri paigust olen kogunud. Aitüma!

Soovin oma kogemused Ronimisseppade klientide heaks rakendada. Meie trump on akendepesu pilvepiiril, kui allpool seda.

Oma esimesed alpinistlikud kogemused sain 2010. aasta lõpus pakaselises talves katuseid lumest ja jääst puhastades. Lumepall läks veerema ja kasvas laviiniks. Heas mõttes.

Professionaalsed akende pesemise oskused alpinistina omandasin alates 2013. aastast Austraalias. Pilvelõhkujate seintel ronimine ja akende pesemine oli minu eriline ja õpetlik kogemus. Samal aastal ja samas riigis omandasin rahvusvahelise IRATA sertifikaadi.

Tagantjärel saan öelda, et reaalsed töötamise kogemused on kordades väärtuslikumad kui sertifikaat taskus. Töö näitab, kes on oma ala sepp. Ronimissepast köie- ja tüürimehena luban, et ükski töö ei jää tegemata oskamatuse tõttu.

Aastate jooksul olen kaasa löönud sadadel objektidel.

Näiteks olen inspekteerinud ja parandanud paljusid tööstuskorstnaid seest ja väljast. Hüdroelektrijaamas olen laskunud läbi betoonist veetunneli 40 m sügavusele maa alla, kus seda puhastasin ja inspekteerisin.

Tööstushooneis olen erinevaid konstruktsioone puhastanud mustusest, sh survepesuga õlijääke.

Olen laskunud raskesti ligipääsevatesse kohtadesse nagu värvimahutid, prügihoidlad, prügipõletusahjud. Samas tõusnud korstnapühkijana korstende otsa, kuhu harilikud õnnetoojad ei pääse.

Ohutuse tagamiseks olen roninud puude otsas ja eemaldanud ohtlikke puuoksi.

Värvinud, krohvinud, puurinud seinu, parandanud katuseid, puhastanud veerenne olen usinasti.

Paigaldanud ja eemaldanud erinevaid seadmeid, antenne, bännereid ning palju-palju pesnud aknaid erineva nurga alt ja erinevates kõrgustes, kasvõi 200 meetri kõrgusel.

 

Vernek Sepp,

Ronimisseppade tegevjuht, tööstusalpinist

 

Iga sepp jäägu oma liistude juurde? Ronimissepp jääb oma köite külge!

bottom of page